Dodane przez admin dnia 20 październik 2018

OLIMPIADA MATEMATYCZNA W II B - 2018

Matematyka, nazywana królową nauk, wcale nie musi być trudna ani nudna. W środę 17 października przekonali się o tym uczniowie klasy II B biorąc udział w Klasowej Olimpiadzie Matematycznej. Czego tam nie było! Gry: Memory ćwicząca pamięć i spostrzegawczość, „Mucha matematyczna”, która rozwija myślenie matematyczne u dzieci. Podczas gry ćwiczy się szybkie dodawanie i odejmowanie w pamięci. Oprócz tego były również ćwiczenia w liczeniu na centymetrze oraz wskazywanie godzin na zegarze. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak Karty Grabowskiego i gra „Jubiler”, która ćwiczy u dzieci umiejętność dopełniania do pełnych dziesiątek.
„Przez zabawę do nauki”- takie hasło przyświecało Klasowej Olimpiadzie. Dzieci, oprócz zabawy, integrowały się ze sobą, pracując intensywnie w grupach. W tej Klasowej Olimpiadzie Matematycznej wszyscy zostali zwycięzcami :)

Notatka: p. A.Czechowicz i p. I.Górecka