Dodane przez admin dnia 26 wrzesień 2015

Bateria pomysłów - Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny - 2015

Uprzejmie informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona do Ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego pt. Bateria pomysłów Polskiego Klubu Ekologicznego z Gliwic. Konkursu na najlepszą kampanię edukacyjną dotyczącą właściwego postępowania ze zużytymi bateriami skierowaną do rówieśników.

Bateria pomysłów - Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny - 2015

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat postępowania ze zużytymi bateriami. Projekt ma doniosłe znaczenie – zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska w Polsce, jak również kształtowania właściwych postaw i zachowań uczniów – dlatego został objęty Honorowym Patronatem przez Ministra Środowiska i Ministra Edukacji Narodowej.

Udział w konkursie może stać się niesamowitą przygodą – zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodzin, znajomych, gdyż to między innymi od ich głosów zależy powodzenie drużyny. Rodziny, znajomi oraz uczniowie, którzy nie biorą bezpośrednio udziału w konkursie mają możliwość wzięcia udziału w elektronicznym quizie z nagrodami.

Konkurs składa się z dwóch etapów – wojewódzkiego i krajowego. W każdym z etapów przewidziano atrakcyjne nagrody zarówno dla drużyn konkursowych, opiekuna grupy, jak i szkoły. Nagrodą główną dla szkoły jest mikroskop z kamerą i wejściem USB, dla drużyny konkursowej – dwudniowa wycieczka do wybranego parku narodowego oraz odtwarzacze mp 4 dla uczniów i przenośny dysk dużej pojemności dla nauczyciela.

Zachęcamy uczniów i ich rodziny do włączenia się do kolejnych etapów naszej akcji. Bieżące informacje będą umieszczane na naszym blogu Edukacyjna przygoda. Zapraszamy.

Notatka: p. Katarzyna Marchowiecka, p. Bożena Ponikiewska, p. Joanna Zosik