Dodane przez admin dnia 07 maj 2012

221 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - 2012

Dnia 27 kwietnia 2012r. w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy IV a i VI a oraz p. Justyna Całkowska i p. Sylwia Kamecka. Apel poprowadziły: Karolina Kossowska i Oliwa Szyłobryt. Przedstawienie urozmaicił występ Kajetana Łęckiego, który zagrał na skrzypcach „Rotę”.
Większość z Was zastanawia się co to za święto? Otóż bardzo ważne dla państwa jest by miało ono konstytucję, czyli zbiór praw i obowiązków jego mieszkańców. Obecna konstytucja różni się od tej sprzed 221 lat-jest dopasowana do współczesnych czasów. Jednak była to pierwszą konstytucja w Europie.
To po to przypomina się karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, wartości, które pozwalają Polakom przetrwać. Pamiętajmy, że naród, który zapomina o historii własnej ojczyzny traci swoją tożsamość i skazany jest na zagładę.