Dodane przez admin dnia 16 maj 2018

Tydzień Papieski. Dzień Sportowy (dzień drugi) - 2018

We wtorek 15 maja 2018 r. z okazji Tygodnia Papieskiego odbyły się w naszej szkole zabawy sportowe dla klas 0-III oraz biegi przełajowe dla klas IV-VII.

Tydzień Papieski. Dzień Sportowy (dzień drugi) - 2018

We wtorek 15 maja 2018 r. z okazji Tygodnia Papieskiego odbyły się w naszej szkole zabawy sportowe dla klas 0-III. Wszystkie dzieci wraz z wychowawcami zebrały się i ustawiły w rzędy na boisku „Orlik”. W każdej drużynie wyznaczony był kapitan. Zadaniem drużyny było wykonanie ćwiczenia w jak najkrótszym czasie. Odbyły się 4 konkurencje: bieg po prostej, przeplatanie się przez szarfę, bieg z woreczkiem na głowie oraz szybki marsz połączony z niesieniem piłeczki na łyżce. Było dużo emocji, śmiechu i zabawy. Imprezę prowadziły p, Aleksandra Kunz oraz p. Aneta Nowak. Jury miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszyscy bardzo się starali i szanse były wyrównane. Za zaangażowanie, dobrą zabawę i ducha sportowego przyznano wszystkim drużynom pierwsze miejsce.

W tym samym dniu w parku przy Szkole Podstawowej Nr 5 w ramach obchodów "Tygodnia Papieskiego" odbyły się biegi przełajowe dla klas IV-VII. Udział w biegu wzięły wszystkie klasy (łącznie 13 klas).
Miejsce I zajęła klasa 6c, miejsce II - klasa 5b, miejsce III - klasa 7a.
„Bieg Papieski” przygotowali i poprowadzili: p. Jakub Szcześniak oraz p. Paweł Waśków.

Notatka: p. Aleksandra Kunz, p. Jakub Szcześniak