Program „Moje Boisko – Orlik 2012”
Dodane przez admin dnia 20 grudzień 2008

Program "Moje Boisko - Orlik 2012"

13 grudnia 2008 roku w naszej szkole oficjalnie otwarto kompleks sportowy zrealizowany w projekcie "Moje Boisko - Orlik 2012"

Program "Moje Boisko - Orlik 2012"

W życiu ważny jest nie triumf lecz walka;
rzeczą istotną jest nie zwyciężać,
lecz umieć toczyć zwycięski bój.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski

Program "Moje Boisko - Orlik 2012" przedstawiony przez Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska podczas Expose w dniu 23 listopada 2007 roku, a przygotowany przez Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

13 grudnia 2008 roku Prezydent Miasta Janusz Gromek, Przewodnicząca Rady Miasta Urszula Dżega - Matuszczak, Poseł RP Sebastian Karpiniuk, Wicemarszałek Marek Hok uroczyście otworzyli kompleks sportowy zrealizowany w projekcie "Moje Boisko - Orlik 2012".

Jan Paweł II powiedział
Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten kto daje"

Szanowny Panie Ministrze!

Pragniemy podziękować Panu, Radzie Miasta Kołobrzeg, Zarządowi Województwa Zachodniopomorskiego za to, że marzenia się spełniają.
Jesteśmy szkołą integracyjną i bariery, nie tylko architektoniczne, są dla nas podwójnie odczuwalne.
Jakże ważne są podjazdy, parterowe położenie, ale i równe tereny wokół.
Boisko płaskie jak tafla jeziora o poranku i zielone jak budząca się do życia przyroda to właśnie to, czego bardzo pragnęliśmy.
      Projekt "Moje Boisko - Orlik 2012" to na pewno strzał w 10!
Strzał w dziesiątki naszych serc!
      Jeszcze raz dziękujemy i w dowód naszej ogromnej wdzięczności chcielibyśmy obdarować jedynym, niepowtarzalnym i pierwszym w historii Orderem Orlika Białego.
      Mamy nadzieję, iż ten medal będzie Panu zawsze przypominać o naszych uśmiechach, które są wyrazem radości!
Radości każdego dziecka, które zostało obdarowane!
Bo któż nie lubi otrzymywać prezentów?

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5
w Kołobrzegu