III POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNO-SPORTOWY BAW SIĘ HISTORIĄ "KOŁOBRZEG-MOJE MIASTO" - 2013
Dodane przez admin dnia 20 marzec 2013

13 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu odbyła się trzecia edycja konkursu, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Konkurs został wpisany w program obchodów 68 rocznicy walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem.

Miał on na celu zapoznanie uczniów i pogłębianie wiedzy o Kołobrzegu i regionie kołobrzeskim oraz edukację historyczną poprzez pobudzanie zainteresowań dziejami własnego regionu, Polski oraz historii powszechnej.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej, uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę historyczną oraz odpowiadali na pytania dotyczące historii naszego miasta. Druga część dotyczyła sportu, między innym był to: slalom z wiosłem, przejście przez tunel, rzut rybkami do celu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas III: Patrycja Jandura, Nikola Żytowiecka, Szymon Stasiukiewicz i Mateusz Saj. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką p. Anny Małek podczas zajęć koła patriotyczno-historycznego. Wiele pracy włożyli też w samodzielne pogłębianie wiedzy.

Drużyna naszej szkoły prezentowała najwyższy poziom wiedzy na temat historii naszego miasta. Zabrakło nam niestety szczęścia podczas konkurencji sportowych, gdzie straciliśmy wiele punktów, szkoda. Ale należy pamiętać o tym, że celem konkursu była również chęć dobrej zabawy. Uczniowie mimo, że nie zajęli jednego z pierwszych miejsc, zdobyli ogromną wiedzę i doświadczenie, które wykorzystają z pewnością w kolejnych latach nauki. Należy pamiętać również o tym, że nasza drużyna nagrodzona została pięknymi rzeczowymi nagrodami.

Zapraszam do galerii zdjęć.

Notatka: p. Anna Markiewicz-Małek