Dodane przez admin dnia 04 marzec 2015

Spotkanie z książką - 2015

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"
/Monteskiusz/

26 lutego, w ramach programu "Mądra szkoła czyta dzieciom" , klasa III A odwiedziła Bibliotekę Dziecięcą.

Spotkanie z książką - 2015

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"
/Monteskiusz/

Było to niezwykle ciekawe spotkanie z książką.
Uczniowie zapoznali się ze zbiorami bibliotecznymi. Czynnie uczestniczyły w dyskusjach o książkach i zachowaniu się w bibliotece.
Mieli szansę przekonać się jak ciekawy może być świat baśni i jak wiele ciekawych historii opowiada każda z nich.
Obejrzały i słuchały bajki Braci Grimm: „O rybaku i złotej rybce”, która została przedstawiona za pomocą ilustracji typowej dla Kamishibai czyli "tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą obrazków wykonanych na kartonowych planszach o wymiarach 37x27,5 wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai ". (wikipedia)
Dzieciom spotkanie się bardzo podobało, a my, wychowawcy, mamy nadzieję, że rozbudziło także ich zainteresowania czytelnicze. :)

Notatka: p. Elżbieta Leszczyńska