Dodane przez admin dnia 21 maj 2016

Warsztaty garncarskie - 2016

10 maja dzieci z oddziału zerówkowego i z Oddziału Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z Autyzmem uczestniczyły w zajęciach w pracowni Ceramiki Artystycznej przy ul. Pomorskiej. Najpierw podziwialiśmy piękne prace z gliny, jakie wyrabiane są w pracowni, potem sami wzięliśmy się do lepienia ! Gospodarze wyposażyli nas w fartuchy, gipsowe formy i kawałki gliny i wyjaśnili, w jaki sposób należy wyrabiać glinę i wyklejać nasze formy. Nasze prace będą jeszcze wypalane i szkliwione, a cały proces wymaga trochę czasu... więc z niecierpliwością czekamy na efekty!

Notatka: p. A. Buszka