Dodane przez admin dnia 02 kwiecień 2017

POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY - 2017

28 marca w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbył się POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY dla klas trzecich, który przygotowały: Sylwia Kamecka, Elżbieta Leszczyńska i Ewa Smaruj.

POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY - 2017

Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem:
Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty
Prezydenta Miasta Kołobrzeg p. Janusza Gromka
Wójta Gminy Kołobrzeg p. Włodzimierza Popiołka
Wójta Gminy Ustronie Morskie p. Jerzego Kołakowskiego
Wójta Gminy Siemyśl p. Marka Dołkowskiego
Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5

Celem konkursu było uwrażliwianie na bogactwo i piękno ojczystego języka, wykazanie się znajomością reguł ortograficznych oraz umiejętnościami bezbłędnego pisania.
Stawili się najlepsi uczniowie z kołobrzeskich i gminnych szkół. Wykazali się ogromną wiedzą i hartem ducha. Mimo wysokiego poziomu każdego z uczestników, musieliśmy wybrać "Mistrza Ortografii".

Najlepsi okazali się:
Miejsce 1: Justyna Klimorowska Szkoła Podstawowa Ustronie Morskie
Miejsce 2: Jan Jóźwicki Szkoła Podstawowa nr 4 Kołobrzeg
Miejsce 3: Milena Sumińska Szkoła Podstawowa nr 8 Kołobrzeg
Nagrody laureatom wręczył zastępca wójta Maciej Bejnarowicz oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Agnieszka Grzegorczyk-Maziarz.

Gratulujemy serdecznie i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy przygotowali Mistrzów do Konkursu.
Zapraszamy za rok!

Notatka: p. E. Leszczyńska