Wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego
Dodane przez admin dnia 13 listopad 2007

"Nowe szaty króla" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym

Dnia 13.11.2007 roku uczniowie klas I-III wybrali się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl "Nowe szaty króla".

Baśń H.Ch. Andersena jest bardzo znana. "Nowe szaty króla" to historia dwóch oszustów, którzy na zamówienie władcy szyją mu najpiękniejszy, niepowtarzalny ubiór. Nowy strój króla mogą jednak zobaczyć wyłącznie ludzie mądrzy i nadający się na stanowiska, jakie obejmują. W rezultacie nikt nie chce się przyznać, że nie widzi nowych szat, by nie wypaść z łask. Tylko małe dziecko nie boi się powiedzieć prawdy i woła: Król jest nagi!

Sympatię dzieci w czasie przedstawienia szybko zyskali dwaj cudzoziemcy, którzy nosili współczesne kostiumy, śpiewali, tańczyli, grali w piłkę. Uwagę przyciągał również Herold, który powracając co jakiś czas na scenę grał na trąbie i na bębenku, gubił pałeczki, ogłaszał zabawne, rymowane odezwy. Dzieciom bardzo podobały się wesołe piosenki.

Przedstawienie warto było zobaczyć! Polecamy wszystkim!