Dodane przez admin dnia 02 czerwiec 2009

Dzień Otwarty - 2009

30 maja 2009 roku (piątek) w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu, rodzice i przyszłoroczni uczniowie klas I, mogli zaznajomić się z ofertą szkoły, gdzie razem z dziećmi zdrowymi mogą się uczyć dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Dzień Otwarty - 2009

Goście poznali przyszłych nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi oraz zdrowymi.

Najważniejszą zasadą funkcjonowania szkoły integracyjnej jest wspólne przebywanie, nauka i zabawa dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych razem z dziećmi zdrowymi. Integracja przynosi korzyści wszystkim uczniom przebywającym w szkole!

Nasza szkoła tak organizuje warunki i atmosferę nauki, aby zarówno dzieci zdrowe, niepełnosprawne jak i wybitnie zdolne znalazły tu dla siebie miejsce.

W klasach integracyjnych pracuje po dwóch pedagogów: nauczyciel prowadzący oraz nauczyciel wspomagający. Dodatkowo zatrudnieni są: logopeda, terapeuta, rehabilitant ruchowy i psycholog, którzy mają specjalistycznie wyposażone gabinety.

Dzień Otwarty to szczególne Święto Szkoły. Przyszłoroczni uczniowie wraz z rodzicami mieli okazję obejrzeć przygotowany specjalnie dla nich program artystyczny. Dzieci zwiedziły szkołę, poznały uczniów oraz chętnie wzięły udział w zabawach. W tym czasie rodzice spotkali się z nauczycielami szkoły, dowiedzieli się jak będzie wyglądała organizacja przyszłego roku szkolnego w klasie pierwszej.

Dzieciom bardzo spodobała się szkoła! Zapewniały, że chętnie wezmą udział w zajęciach od września przyszłego roku szkolnego!