Dodane przez admin dnia 15 październik 2017

Akcja "Wielkie Sadzenie Roślin 2017"

Szkoła nasza, wzorem lat ubiegłych, zgłosiła akces do ogólnomiejskiej akcji ekologicznej "Wielkie Sadzenie Roślin 2017", która odbywa się raz do roku na terenie całego miasta. 12 X 2017 r. udział w wydarzeniu wzięły klasy: klasa I A z opiekunami: p. Anetą Nowak i p. Sylwią Kamecką oraz klasa I B z opiekunami: p. Anetą Czechowicz i p. Idą Górecką. Zadaniem dzieci było posadzenie na terenie naszej placówki 550 sztuk cebulek kwiatowych. Kwiaty, które zakwitną wiosną przy szkole to: tulipany mix z grupy Darwina, szafirki, żonkile oraz krokusy mix. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do akcji (każdy wyposażony był w rękawice i łopatki). Podzieleni na grupy sadziliśmy: chłopcy szafirki, dziewczynki żonkile i na końcu w grupie mieszanej tulipany na szkolnym klombie oraz krokusy wzdłuż ogrodzenia. Będziemy cierpliwie czekać do wiosny, aby podziwiać efekty naszej pracy. Miłym akcentem dla uczestników akcji były prezenty przygotowane przez Referat Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kołobrzeg. Dzieci otrzymały: torby ekologiczne, misie - maskotki, breloczki, temperówki, książeczki - kolorowanki oraz dla klas niszczarkę do plastikowych butelek. Na terenie placówki zostały też posadzone krzewy bukszpanu (20 sztuk) jako uzupełnienie nasadzeń wokół boiska do piłki nożnej a także 6 krzewów iglastych (tuje szmaragdowe) przy budynku przedszkola. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za zaangażowanie. Szczególne podziękowania dla p. Roberta - konserwatora naszej szkoły za cenne wskazówki.

Notatka: p. Bożena Ponikiewska - koordynator akcji z ramienia szkoły