UDZIAŁ UCZNIÓW W WARSZTATACH TEATRALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TEATR POLSKI W SZCZECINIE - 2018
Dodane przez admin dnia 18 kwiecień 2018

9 kwietnia uczniowie klas piątych wzięli udział w zajęciach teatralnych organizowanych przez Teatr Polski w Szczecinie. Zgodnie z podstawą programową uczeń „wyodrębnia elementy składające się na widowisko teatralne (gra aktorska, adaptacja, intonacja, dykcja)". Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym rozwój osobowości, aktywności i twórczości, gdyż poszerza i kształtuje wiedzę ucznia, rozwijają zainteresowania, umacniają wiarę w siebie. Dzięki teatrowi uczniowie stają się bardziej otwarci na świat i ludzi. Uczą się, że można zagospodarować czas wolny tak, aby po zakończeniu lekcji nie przesiadywać tylko przed ekranem komputera lub telewizora. Dzięki udziałowi w zajęciach teatralnych zdobyli nowe umiejętności i wiedzę. Mieli szansę poznać techniki aktorskie w praktyce. Rozwijali umiejętności przedstawiania za pomocą gestu, mimiki, ruchu czy operowania głosem pod względem intonacyjnym. Edukacja teatralna uwrażliwia na piękno słowa mówionego. Stanowi szansę na wykształcenie nawyku uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Zajęcia tego typu mają także cele wychowawcze - integrowanie zespołu klasowego. Uczą uczestnictwa w twórczej, partnerskiej zabawie, umiejętności radzenie sobie z tremą, odwagą sceniczna, gestykulacją lepiej niż w trakcie codziennych lekcji.

Notatka: p. Anna Ziółkowska