Dodane przez admin dnia 16 maj 2018

Tydzień Papieski. Turniej Plastyczny (dzień pierwszy) - 2018

14 maja rozpoczął się w naszej szkole "Tydzień Papieski" tzn. że przez cały tydzień będziemy wspominać, sprawdzać nasze wiadomości, sprawność fizyczną i znajdziemy czas na zadumę i dziękczynienie podczas Mszy Świętej w kościele Świętego Krzyża, ale również spróbujemy kiełbasek z grilla.

Tydzień Papieski. Turniej Plastyczny (dzień pierwszy) - 2018

Święto Szkoły to dzień szczególny – to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznanie jego nauki, szczególnie tej kierowanej do młodych, jak również tej kierowanej do nauczycieli i wychowawców. Święto Szkoły to również wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem: nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia.

Tegorocznie obchody Tygodnia Patrona zainaugurował Turniej Plastyczny z życia Jana Pawła II, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły i nauczyciele.

Grupa uczniów klas 0 - III w zespołach plastycznych kolorowała rysunki przedstawiające życie Papieża (format bardzo duży). Podczas konkursu można było zauważyć duże zaangażowanie uczniów i zdrową rywalizację o zajęcie pierwszych miejsc.

Turniej był przygotowany przez: Julitę Adamowską i Krystynę Zachaczewską. Jury w składzie: p. Ada Górecka, p. Anna Zielińska zadecydowało że:
I miejsce zajął zespół : Alicja Płócienniczak kl. II a, Marysia Kurzepa kl. II c, Patryk Zgryza kl. II b Tytuł pracy "Papież z zakupami"
II miejsce zajął zespół : Martyna Koremba kl. III c, Karolina Juszczak kl. III a, Malina Komosińska kl. III b, Maja Marcinkowska kl. III c Tytuł pracy "Papież wśród ludzi"
III miejsce zajął zespół : Michał Strzelecki kl. II c, Maja Hoffman kl II a, Nikola Stachowiak kl. II b Tytuł pracy "Gra w piłkę nożną"

Wyróżnienia otrzymały pozostałe zespoły:
1. Zosia Zahorska kl. I b, Amanda Obrębska kl. I b, Matylda Żukowska kl. I a Tytuł pracy "Papież z dzieckiem na ręku"
2. Lena Kownacka kl. I a, Lidia Prędka kl. I c, Bartek Romanowski kl. I c, Tytuł pracy "Rodzice"
3. Paulina Zbytnik kl. III d, Amelia Grzelak kl. III b, Nadia Korzeniowska kl. III a, Antosia Śliwa kl. III d Tytuł pracy "Papież w kamieniołomach"
4. Marysia, Gabrysia, Mirek, Julia kl. O a i O b Tytuł pracy "Papież na ławce z dziećmi"
5. Filip Paszkowski kl. I b praca indywidualna

15 maja odbył się również konkurs plastyczny dla klas IV-VII, podczas którego dwudziestu sześciu uczniów zaprezentowało swoje zdolności artystyczne. Młodzież ołówkiem wykonywała portrety św. Pawła II.

Jury wyłoniło 3 zwycięzców:
I miejsce – Witosława Nadziejko
II miejsce – Anna Orłów
III miejsce – Hubert Burawski
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy niezwykłego talentu.

Notatka: p. Krystyna Zachaczewska, p. Aneta Żarska