Dodane przez admin dnia 14 maj 2011

Quiz wiedzy o Unii Europejskiej - 2011

W naszej szkole odbył się quiz wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowany przez nauczycieli języków obcych: Panią Karoliną Willma, Adrianę Waleriańczyk oraz Pana Pawła Krejera. W konkursie udział wzięli przedstawiciele klas IV-VI.

Quiz wiedzy o Unii Europejskiej - 2011

W dniu 9 maja 1950 r. Robert Schuman przedstawił propozycję utworzenia zorganizowanej Europy jako niezbędny warunek utrzymania stosunków pokojowych. Propozycję tę, znaną jako „Deklaracja Schumana”, uważa się za początek tworzenia obecnej Unii Europejskiej. Dzisiaj dzień 9 maja stał się europejskim symbolem – Dniem Europy, który wraz z flagą, hymnem, mottem i wspólną waluta euro stanowi o politycznej tożsamości Unii Europejskiej. Dzień ten jest okazją do imprez i uroczystości, które czynią Europę bliższą jej obywatelom oraz służą wzajemnemu zbliżeniu narodów wchodzących w skład Unii.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się quiz wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowany przez nauczycieli języków obcych: Panią Karoliną Willma, Adrianę Waleriańczyk oraz Pana Pawła Krejera. W konkursie udział wzięli przedstawiciele klas IV-VI. Trzyosobowe drużyny zmagały się z pytaniami dotyczącymi Unii Europejskiej. Zwycięzców udało się wyłonić dopiero w dziewiątej rundzie.
I m-ce zajęła klasa VA (Pablo Baigoria, Radosław Cieloch, Przemek Kościński),
II m-ce wywalczyła klasa VIA (Natalia Agata, Joanna Birak, Konga Doroba),
natomiast III m-ce zdobyła klasa IVC (Kamil Bagiński, Jakub Świder, Adam Królak).

Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Punkt Informacyjny Europe Direct Kołobrzeg, który także przekazał nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.