Dodane przez admin dnia 16 luty 2012

Jestem widoczny - Jestem bezpieczny - 2012

W ramach akcji "Jestem widoczny - Jestem bezpieczny" uczniowie naszej szkoły otrzymali odblaski.

Przypominamy o codziennym noszeniu odblasków! Dzięki nim będziecie widoczni na drodze.

Pamiętaj!
Idący poboczem człowiek w ciemnym ubraniu bez odblasku widoczny jest z odległości 20 metrów, w jasnym ubraniu bez odblasku z ok. 30 metrów, człowiek zaopatrzony w odblaski widoczny jest ze 150 - 300 metrów.

Słuchacze radiowej audycji „Cztery pory roku” (Polskie Radio Jedynka) podczas rozmowy z przedstawicielem Sekretariatu Krajowej Rady BRD, poświęconej akcji „Moda na odblaski”, przesyłali swoje propozycje haseł zachęcających do korzystania z materiałów odblaskowych. Oto kilka z nich:

Kto Ty jesteś? Człowiek cały. Jaki znak twój? Odblask mały. (Krzysztof)

Nie bądź ciemniakiem, lśnij odblaskowym znakiem.
Gdy mama świeci, to chcą i dzieci. (Agata)

Od zmroku do brzasku chodź zawsze w odblasku. (Paweł)

Przypnij odblask, bratku, a unikniesz wypadku.
W ciemności świeć przykładem.
Jasny znaczy mądrzejszy. (Piotr)

Chcesz mieć więcej blasku, nie śmiej się z odblasku. (Zuzia)

Mądre laski noszą odblaski. (Barbara)

Polecamy!