Niesamowity gość w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu - 2016
Dodane przez admin dnia 09 maj 2016

9 maja, jak co roku obchodzimy Dzień Unii Europejskiej z tej okazji 06 V 2016 r. odwiedził Szkołę Podstawową Nr 5 niesamowity gość Syriusz, który jest jednym z symboli i maskotką Unii. Jego wizyta związana była z przebiegającym w tym dniu w naszej szkole IV POWIATOWYM KONKURSEM WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ „PODRÓŻ PO EUROPIE”.

9 maja, jak co roku obchodzimy Dzień Unii Europejskiej z tej okazji 06 V 2016 r. odwiedził Szkołę Podstawową Nr 5 niesamowity gość Syriusz, który jest jednym z symboli i maskotką Unii. Jego wizyta związana była z przebiegającym w tym dniu w naszej szkole IV POWIATOWYM KONKURSEM WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ „PODRÓŻ PO EUROPIE”, zorganizowanym przez panie: Aldonę Przybylską i Halinę Zawadę we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct Kołobrzeg. Do konkursu zgłosiły się szkoły: SP 3, SP 4, SP 5, SP 8 oraz SP Morska Kraina. Konkurs rozpoczął się testem wiedzy o Unii Europejskiej. Następnie uczniowie wykonywali zadania praktyczne, a na zakończenie mieli okazję „zakręcić” Kołem Fortuny. Zwycięzców udało się wyłonić po VII rundzie.
I miejsce zajęła drużyna SP 8
II miejsce zajęła drużyna SP 4
III miejsce zajęła drużyna SP 3

Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Kołobrzeg, który także ufundował cenne nagrody dla wszystkich uczestników konkursu. Za wsparcie dziękujemy p. Karolinie Willmie, a wszystkim uczestnikom zmagań serdecznie GRATULUJEMY!

Notatka: p. A. Przybylska, p. H. Zawada