Dodane przez admin dnia 22 styczeń 2014

"Najlepsza inicjatywa 2013" - Listy dla Ziemi - 2014

Konkurs na 10 zielonych szkół to część ogólnopolskiej akcji "Listy dla Ziemi", Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Najlepsza inicjatywa 2013" - Listy dla Ziemi. Szkoła nasza została LAUREATEM tego konkursu. Podczas pierwszej części edycji konkursu, udokumentowano działania ekologiczne naszej placówki, wysyłając je do Fundacji Ekologicznej "Arka". W drugiej części, spośród wszystkich nadesłanych prezentacji i relacji, wybrano do finału 31 placówek (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja), gdzie poprzez głosowanie internautów, które trwało ponad 2 tygodnie, wyłoniono 10 najciekawszych, najbardziej zielonych projektów, które zostały nagrodzone szklaną statuetką "Listy dla Ziemi". Szkoła nasza zdobyła 633 głosy, zajmując IV miejsce w kraju.

Akcja "Listy dla Ziemi" zainspirowała uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kołobrzegu do wielu ciekawych działań. Jednym z nich był EKO-BAZAR, stoisko, na którym można było kupić nawozy ekologiczne z fusów herbaty i kawy, zabawki z odpadów, koszulki z nadrukiem ekologicznym, rośliny rabatowe, zioła. W placówce odbył się pokaz mody ekologicznej, połączony z wyborem Eko-Top Model 2013. Zorganizowano także zbiórkę surowców wtórnych, "elektrośmieci", kasztanów i żołędzi oraz włączono się w kampanię na rzecz oszczędzania energii oraz akcję "Sprzątanie Świata" - - koordynatorzy przedsięwzięcia: p. B. Ponikiewska oraz p. J. Zosik.

Wszystkim, którzy głosowali na portalu Facebooka na naszą placówkę, serdecznie dziękujemy.

Notatka: p. Bożena Ponikiewska