Dodane przez admin dnia 08 grudzień 2016

Spotkanie warsztatowe dla rodziców - 2016

Co zrobić, gdy nasze dziecko odmawia współpracy? Jak poradzić sobie z agresją i innymi trudnymi zachowaniami? – o tym rozmawialiśmy 7 grudnia na spotkaniu warsztatowym dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ADHD, które odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Spotkanie prowadziły terapeutki z Oddziału Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z Autyzmem: Agnieszka Buszka i Eliza Dziubak. W trakcje spotkania wspólnie z rodzicami szukaliśmy praktycznych rozwiązań: uczyliśmy się, jak zmotywować dziecko do współpracy, jak wzmacniać właściwe zachowania i jak reagować na te trudne.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za udział i mamy nadzieję, że nabyte umiejętności będą mogli wykorzystać w codziennym życiu.
Zapraszamy również do lektury naszej gazetki na temat autyzmu, która znajduje się na I holu szkoły oraz piątkowego „Głosu Koszalińskiego”, w którym terapeuci z oddziału będą pisać o faktach i mitach związanych z autyzmem.

Notatka: p. E. Dziubak