Dodane przez admin dnia 21 kwiecień 2017

UCZNIOWIE SP5 NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU ... - 2017

Kwiecień jest miesiącem uświadamiania społeczności w kwestii autyzmu i okazywania solidarności z osobami cierpiącymi na tego typu zaburzenia. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju i funkcjonowania mózgu. Osoby z autyzmem mają poważne problemy z postrzeganiem świata, mówieniem, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. I choć jest to najczęstsze zaburzenie rozwojowe, obok raka czy cukrzycy, to świadomość specyfiki autyzmu w społeczeństwie jest nadal bardzo niska. Grupa uczniów naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody Kołobrzeskiego Dnia Niebieskiego aby pomóc innym zrozumieć i uwrażliwić się na autyzm, aby ułatwić, kolegom ze swojego otoczenia życie wśród nas. Uczniowie klasy Ib i 5a tego dnia propagowali wsród pasażerów autobusów miejskich i przechodniów treści o autyzmie. Częstowali też wszystkich pysznymi niebieskimi bezami. Na zakończenie happeningu wypuścili w niebo niebieskie baloniki. ,,Nadzieja ma kolor niebieski. Zapalmy więc w kwietniu niebieskie światło nadziei dla dzieci zagrożonych autyzmem, aby dać im szanse na samodzielne życie w przyszłości’’ – zachęca do udziału w akcji Fundacja Synapsis.
Serdecznie dziękujemy za udział w akcji Agacie Ziencinie, Patrykowi Zgryza, Julii Kwiatkowskiej, Ani Orłów, Mateuszowi Kamińskiemu, Kubie Hołubickiemu oraz pani Patrycji Łagodzie, Sylwii Trojanowskiej, Adrianie Waleriańczyk i panu Pawłowi Krejerowi.

Notatka: p. Adrianna Waleriańczyk