Dodane przez admin dnia 10 grudzień 2017

Wyjazd do Lipia - 2017

W dniach 4-5 grudnia uczniowie klasy VII a i VII c wzięli udział w zajęciach warsztatowo-edukacyjnych pod nazwą „Budowa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty”. Celem projektu jest przeprowadzenie programu w zakresie aktywnej edukacji dzieci i młodzieży na temat gospodarowania odpadami. Podczas dwudniowych zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tematyką związaną z recyklingiem, utylizacją i segregacją śmieci. Poruszono problemy wpływu zanieczyszczeń na środowisko, przeprowadzono warsztaty twórczego recyklingu. Dzięki różnorodności zajęć (warsztaty laboratoryjne, plenerowe, praktyczne) każdy znalazł coś dla siebie. Drugiego dnia zorganizowano wyjazd do arboretum w Glinnej – kompleksu z niezwykłym zbiorowiskiem różnorodnych gatunków drzew i krzewów, które jest usytuowane na terenie Puszczy Bukowej. Ciekawy program zajęć i piękne miejsca sprawiły, że chcemy tam wrócić wiosną.
Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Notatka: p. Edyta Paduch