Dodane przez admin dnia 22 maj 2018

Wycieczka do Gdańska - 2018

24 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieka Joanny Zosik, Anny Ziółkowskiej, Aldony Przybylskiej i Anny Markiewicz - Małek wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Najpierw uczniowie udali się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Wystawa, w której wzięli udział podzielona była na cztery strefy tematyczne. Mieli możliwość poznania tajemnic wodnego świata – budując tamy, zapory czy tworząc wodne wiry. Dzięki wystawie skupiającej się na zagadnieniach przyrodniczych, zwiedzający mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Wykonywane zadania łączyły nowoczesną edukację z doskonałą zabawą. Uczestnicy projektu samodzielnie zdobywali wiedzę, korzystając z licznych interaktywnych stanowisk. Wystawa dawała możliwość zdobywania wiedzy praktycznej, eksperymentowania ze zjawiskami przyrodniczymi, samodzielnego wyjaśniania zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych.
Następną atrakcją było zwiedzenie gdańskiego zoo. To bardzo atrakcyjne miejsce. Dzieci zachwycały się wszystkimi zwierzętami, ale największą sympatię budziły te najbardziej egzotyczne. Czas w zoo minął bardzo szybko.
Po posiłku przyszła pora na zwiedzanie Bazyliki Mariackiej, gdzie chętni musieli pokonać około 500 schodów na wieżę, aby zobaczyć piękną panoramę miasta.
Później odkrywali uroki Starego Miasta oraz poznawali ciekawostki związane z uliczkami i innymi zabytkowymi miejscami, prowadzącymi do fontanny Neptuna .
Gdy już wydane zostały wszystkie pieniądze, bo pamiątki z wycieczki muszą kupione, nadszedł czas powrotu do Kołobrzegu.

Notatka: p. Anna Ziółkowska, p. Joanna Zosik