Dodane przez admin dnia 16 październik 2012

CHCEMY BYĆ BEZPIECZNI! - 2012

2 października 2012 r. uczniowie klas zerowych i pierwszych mieli spotkanie z policjantem. Jak ważne jest bezpieczeństwo wiedzą już najmłodsi. Codziennie rano wychodzą do szkoły i codziennie wracają do domu. Nieważne jest to, w jaki sposób pokonują tę trasę - ważne, aby poznały zasady ruchu drogowego, aby być bezpiecznym każdego dnia!

ZASADY PRZECHODZENIA PRZEZ JEZDNIĘ

• Zawsze zatrzymuj się przed jezdnią.
  • Spójrz w lewo.
  • Spójrz w prawo.
  • Ponownie spójrz w lewo.
  • Możesz przejść na drugą stronę jezdni, pod warunkiem, że nie nadjeżdża żaden pojazd i nie występuje jakiekolwiek inne niebezpieczeństwo.
    Podczas przechodzenia przez jezdnię, możesz unieść rękę, aby być bardziej widocznym.

Pamiętaj, że gdy wysiądziesz z autobusu lub samochodu, nie przechodź bezpośrednio przed lub za pojazdem. Jesteś wtedy niewidoczny dla kierowcy tego pojazdu!

Źródło: www.bezpiecznypuchatek.pl

Notatka: p. Elzbieta Leszczyńska