Dodane przez admin dnia 19 czerwiec 2016

Warsztaty ceramiczne - 2016

W dniach 18.05.2016, 3.06. uczniowie klasy IA oraz wychowankowie świetlicy z klas I-III wzięli udział w warsztatach ceramicznych. W trakcie zajęć opiekę nad nimi sprawowały panie: Bożena Ponikiewska, Julita Adamowicz i Barbara Przychoćko.
Zajęcia odbyły się w pracowni ceramiki unikatowej na ulicy Portowej i poprowadziła je pani Barbara Bałabuch. Na pierwszym spotkaniu dowiedzieliśmy się jakimi technikami można pracować w glinie, jak wygląda proces wytwarzania ceramiki. Następnie każdy uczestnik warsztatów mógł wykonać swoją pracę. Dzieci włożyły w nią wiele serca, każda rzeźba była jedyna w swoim rodzaju. Na drugiej części warsztatów po wypaleniu rękodzieł przyszedł czas na malowanie. Jenak nie były to zwyczajne farby. Poznaliśmy sposób malowania farbami ceramicznymi oraz pokrywania wytworów glazurą.
Nie wiedzieliśmy jakie będą nasze wytwory, ponieważ farby po ponownym wypaleniu często zmieniają kolor. Efekt był zadziwiający. Wszystkim podobały się nasze prace, a uczniowie, którzy wzięli udział w warsztatach chętnie będą rozwijać zdobyte tam umiejętności.

Notatka: p. Barbara Przychoćko