Dodane przez admin dnia 03 czerwiec 2018

Lekcja doradztwa zawodowego- trener z Kotwicy na zajęciach klas siódmych - 2018

W dniach 22-23 maj b.r. podczas lekcji doradztwa zawodowego, w których uczestniczyli uczniowie kl. VIIA, VIIB i VIIC, w naszej szkole gościł trener drużyn młodzieżowych Kotwicy Kołobrzeg. Pan Marcin Ziółkowski odsłonił praktyczną wiedzę ze świata piłki nożnej i sportu. Uczniowie mieli możliwość, dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfiki pracy trenera, wymagań stawianych przed potencjalnym sportowcem, czy różnic pomiędzy profesjonalną, a amatorską piłką nożną. Poruszana tematyka uświadomiła uczniom, jak planować przyszłość edukacyjno-zawodową na przykładzie zawodu trenera piłki nożnej i profesjonalnego piłkarza. Dodatkowo młodzież poznała, jakie zadania stoją przed trenerami sportu i piłkarzami. Uczniowie dowiedzieli się o wymaganiach psychologicznych, fizycznych i zdrowotnych w tych zawodach. Trener Marcin Ziółkowski odniósł się także do możliwości awansu, zatrudnienia i płac. Przedmiotem zajęć były również tematy dotyczące zasad "fair play" i wzajemnego poszanowania w świecie sportu. Trener poruszył również problematykę tolerancji oraz umiejętność pracy w wielokulturowym środowisku. Uczniowie z uwagą przysłuchiwali się treściom lekcji. Nie stronili również od pytań. Wszyscy zgodnie przyznali, że sport może być odskocznią od problemów, krzepić ciało i umysł, a także budować pewność siebie i redukować negatywne emocje. Trener Marcin Ziółkowski przywiązuje w swej pracy dużą rolę do strefy mentalnej, bez której rozwój człowieka nie jest możliwy. Nasi uczniowie z dużą aprobatą wypowiadali się o nowej wiedzy, którą będą mogli zastosować nie tylko w sporcie.

Notatka: p. Lutosława Koc - Kozakowska