Dodane przez admin dnia 04 maj 2013

Dzień Bezpieczeństwa Drogowego - 2013

29. kwietnia 2013 odbył się szkolny konkurs "Dzień Bezpieczeństwa Drogowego" dla uczniów klas młodszych.

W naszej szkole po raz pierwszy uczniowie klasy II i III mogli pochwalić się znajomością przepisów ulicznych, znaków drogowych, części rowerowych.

Celem konkursu było:

• propagowanie zasad bezpieczeństwa na ulicy przez znajomość przepisów drogowych, przedmiotów związanych z rowerem, samochodem, znajomość rodzajów znaków.
  • Prezentacja utworu muzycznego lub wierszowanego związanego z tematem.
  • Umiejętność współdziałania w grupie nawet w czasie rywalizacji.

Po trzech przedstawicieli z każdej klasy odpowiadało na pytania testowe, a było ich osiem. Jedne polegały na rozpoznawaniu znaków, inne na kształtach świateł przy rowerach, jeszcze inne na rozwiązywaniu zagadek. Dodatkową trudnością było rozwiązywanie zadań matematycznych, bez których nie można było podać hasła.
    Najciekawszą konkurencją były pytania zadawane przez specjalnie skonstruowany przez klasę III c - „Pytomt 5”.

Jury w składzie: p. K. Zachaczewska, p. A. Mojsiewicz, p. G. Chmiel przydzielało punkty i wyróżniło następujące klasy:
    Klasy II uplasowały się następująco:
    I miejsce zajęła klasa II D - 15 pkt.
    II miejsce II C - 13,5pkt.
    III miejsce II B -13 pkt.
    IV miejsce II A - 12 pkt.
    Klasy III:
    I miejsce III A- 16,5 pkt.
    II miejsce III C - 16 pkt.
    III miejsce III B – 16 pkt.
    Gratulujemy wiedzy i umiejętności dobrej zabawy ! !

Jednocześnie na holu II znajdowały się prace rysunkowe klas "zerowych" i pierwszych, które brały udział w Szkolnym Konkursie: "Policjant w samochodzie, na drodze zawsze pomoże".
    I miejsce zajęli: Hania Tyszkiewicz "O" B i Natalia Pełechata I A,
    II miejsce: Dominika Olczak "O" A, Marysia Kwiatkowska I B,
    III miejsce: Nina Kucharczyk I A, Krzyś Puchalski I C
    wyróżnienie: Weronika Stoma

Wyróżnienie przypadło trójce dzieci z publiczności: Gracjanowi Ambroziakowi II a, Paulinie Pastewskiej II d, Oli Biczkus III c.

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę i aktywny udział.

Notatka: p. Anna Olejnik. Zdjęcia: p. Barbara Przychoćko