Dodane przez admin dnia 16 wrzesień 2015

Lekcja eksperymentów i robotów w klasie IIIa - 2015

Klasa IIIa 7 września brała udział w lekcji pełnej ciekawych i fantastycznych eksperymentów. Zaproszono na nią studenta Politechniki Warszawskiej, który prowadzi zajęcia robotyki w szkołach podstawowych.

Lekcja eksperymentów i robotów w klasie IIIa - 2015

Doświadczenia uczyły dzieci co to jest ciśnienie i jak można je wykorzystać na co dzień. Poznały zastosowanie magnesów i zasady ich działania. Razem tworzyliśmy poduszkowca z płyty CD, odrzutowca z wykorzystaniem rurek i balonów. Bawiliśmy się też samochodzikami napędzanymi magnesami. W doświadczeniu z balonem napełnionym wodą i powietrzem uczniowie zobaczyli jak temperatura wpływa na ciśnienie tych substancji. Największą atrakcją dla uczniów były zawody robotów z klocków lego, sterowanych za pomocą pilotów. Zainteresowanie i aktywność w czasie zajęć potwierdziły zasadę, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty.

Notatka: p. E. Kociela