Dodane przez admin dnia 08 grudzień 2013

Akcja grabienia liści kasztanowców - jesień 2013

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy włączyli się w ogólnopolską akcję grabienia liści kasztanowców zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka. Akcja polegała na tym, żeby Zgrabić/Zebrać/Zutylizować chore liście kasztanowców. Udział w akcji grabienia liści przebiegał cyklicznie i obejmował dwie grupy uczniów naszej placówki (przedstawicieli klas I - III i członków koła przyrodniczego klas I - opiekun p. B. Ponikiewska oraz przedstawicieli klas starszych IV - VI wraz z członkami koła ekologicznego - opiekun p. J. Zosik). Worki oraz rękawice ochronne były pozyskane z Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta Kołobrzeg. Szkoła nasza w ramach przedsięwzięcia ekologicznego "Akcja grabienia liści kasztanowców - jesień 2013" nawiązała aktywną współpracę z Miejskim Zakładem Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu. Wzmianka o powyższej akcji została opublikowana w Gazecie Kołobrzeskiej "Puls dnia", z dn. 27/XI 2013 roku. Ponadto na zajęciach z dziećmi zostały przeprowadzone pogadanki ekologiczne: "Ruszamy na szrotówka" oraz "My pomagamy ptakom, ptaki pomagają kasztanowcom". Wykonaliśmy gazetki tematyczne o zagrożonych kasztanowcach, podejmowaliśmy próbki twórczości literacko - plastycznej, zamieszczając wytwory prac dziecięcych w Galerii Młodych Ekologów. Ale najważniejsze są nasze bezpośrednie działania na rzecz tych przepięknych drzew. Nie pozwólmy, aby zabrakło tych pięknych drzew w naszym krajobrazie.

Koordynatorzy akcji szkolnej: B. Ponikiewska i J. Zosik

Notatka: p. Bożena Ponikiewska