Dodane przez admin dnia 16 październik 2015

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE - 2015

Europejski Dzień Języków (EDJ) to największe święto wielojęzyczności obchodzone we wszystkich krajach europejskich dnia 26 września. W naszej szkole obchody zainicjowaliśmy przeprowadzeniem pogadanek, mających na celu uświadomienie dzieciom aktualności hasła:,, Języki otwierają drzwi do przyjaźni, wiedzy, świata ... ‘’. Uczniowie, podzieleni na grupy wyszukiwali różne wyrażenia w wielu językach, nastepnie przygotowywali prace plastyczne, które zdobiły nasz szkolny hol.
Drugim etapem były językowe potyczki klas 5 i 6. Trzyosobowe drużyny odpowiadały na pytania quizu językowego, sprawdzającego ich wiedzę na temat różnorodności kultur i tradycji oraz odmienności językowej krajów europejskich. W tej konkurencji najszerszą wiedzą wykazała się klasa 5a, którą reprezentowali : Julia Borkowska, Maciej Kolek i Patryk Podbrzeski.
Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy udziału w naszej corocznej zabawie.
Nauczyciele języka angielskiego

Notatka: p. A. Waleriańczyk