Dodane przez admin dnia 18 wrzesień 2013

Audycje umuzykalniające - 2013

W naszej szkole od wielu lat pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej cyklicznie odbywają się audycje umuzykalniające dla dzieci Oddziału Wczesnego Wspomagania, zerówki, klas I-III oraz klas IV-VI.

Audycje umuzykalniające - 2013

Raz w miesiącu ubrani odświętnie uczniowie zasiadają w sali nr 14 przeznaczonej do odbioru sztuki, by wysłuchać kolejnej audycji muzycznej. Koncerty te, zwane audycjami szkolnymi, prezentują żywą muzykę omawianą w sposób przystępny i ciekawy przez merytorycznie i metodycznie przygotowanych prelegentów. Stanowią one swoistą pogadankę o muzyce, instrumentach, kompozytorach, formach i stylach muzycznych, zachęcając jednocześnie słuchaczy do aktywnego udziału w koncercie.

We wrześniu uczniowie z klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w koncercie pt. "Filip - wspomnienia z podróży", gdzie wspomnienia z wakacyjnych podróży były pretekstem do prezentacji utworów utrzymanych w różnych, kontrastujących formach muzycznych. W muzycznej podróży odwiedziliśmy między innymi Hiszpanię, Amerykę Południową, Indie. Towarzyszyły nam instrumenty: trąbka, obój piano.

Już nie możemy się doczekać następnej muzycznej uczty.

Notatka: p. Barbara Przychoćko