II MIEJSCE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ZAWODOZNAWCZYM - 2018
Dodane przez admin dnia 22 październik 2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu brali czynny udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery „ Bądź Architektem Swojego Szczęścia” organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Punkt Pośrednictwa Pracy pod Honorowym Patronatem Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu.
17 pździernika 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika uczniowie starszych klas uczestniczyli w badanu predyspozycji , które wykonywali profesjonalni doradcy zawodowi.
Natomiast 18 października 2018 r. uczniowie reprezentujący naszą szkołę - Weronika Ćwityńska i Oliwier Brynkiewicz uczestniczyli w konkursie wiedzy zawodoznawczej.
Celem konkursu była aktywizacja młodych ludzi stojących przed ważnymi wyborami życiowymi, pobudzanie do namysłu nad własnymi intencjami i celowością podejmowanych decyzji życiowych, propagowanie świadomego i aktywnego kształtowania swojego życia.
Konkurs dotyczył najbardziej oryginalnej , zgodnej z zainteresowaniami i pasją prezentacji multimedialnej dotyczącej przyszłej kariery. Drugi etap obejmował wiedzę zawodoznawczą - uczniowie wypełniali test, a trzeci etap stanowiła rozmowa kwalifikacyjna odgrywana według własnego scenariusza przez Weronikę i Oliwiera. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli II MIEJSCE w międzyszkolnym konkursie zawodoznawczym. Gratulujemy!

Notatka: p. Lutosława Koc - Kozakowska