Dodane przez admin dnia 20 wrzesień 2010

Wybory do Parlamentu Uczniowskiego - 2010

24 września 2010r. w naszej szkole odbędą się wybory do Parlamentu Uczniowskiego.

Będziemy, spośród uczniów klas II-VI wybierać Zarząd Parlamentu Uczniowskiego, w skład którego wejdzie: Przewodniczący P.U., Zastępca Przewodniczącego P.U., oraz Sekretarz P.U.

Regulamin wyborów do Zarządu Parlamentu Uczniowskiego

• W wyborach biorą udział wszyscy uczniowie klas II – VI w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym.
  • Kadencja trwa trzy lata.
  • Osoby, które nie wejdą w skład Zarządu Parlamentu Uczniowskiego mogą ubiegać się o tą funkcję w przyszłym roku szkolnym (uczeń z największą liczbą głosów wchodzi w skład Zarządu P. U. na miejsce ucznia – absolwenta szkoły).
  • Członkami Zarządu Parlamentu Uczniowskiego (Przewodniczący P.U., Z-ca Przewodniczącego P.U., Sekretarz) zostają kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów.
  • W celu przeprowadzenia wyborów zostanie powołana czteroosobowa komisja wyborcza, w skład której nie mogą wchodzić osoby kandydujące.
  • Uczniowie – wyborcy stawiają krzyżyk przy nazwiskach 3 kandydatów do Zarządu P.U.
  • Głos uznaje się za nieważny w sytuacji gdy uczeń skreśli dwie lub więcej niż trzy osoby kandydujące.
  • Po przeliczeniu głosów wyniki będą podane do wiadomości w terminie do 28.09.2010r.

KANDYDACI DO ZARZĄDU PARLAMENTU UCZNIOWSKIEGO

Postaw krzyżyk przy nazwiskach trzech kandydatów do Zarządu Parlamentu Uczniowskiego.

1 Agata Natalia kl. VIa
    2 Baigorria Pablo kl. Va