Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Najpiękniejsza Maska Karnawałowa" - 2017
Dodane przez admin dnia 26 luty 2017

Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza Maska Karnawałowa" adresowany był do wychowanków przedszkoli miejskich oraz do uczniów klas I - VI szkół podstawowych w Kołobrzegu. Do udziału w konkursie przystąpiły następujące placówki: "Morska Kraina", SP1"Okruszek", SP3, SP4, SP5, SP6,SP8, SP9 oraz PM2, PM3, PM6, PM7, PM8, PM10. Celem konkursu było: rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej, rozwijanie wyobraźni oraz uzdolnień uczniów, możliwość poznania i wzbogacenia wiedzy o tradycjach karnawałowych a także wzbogacenie i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych. W konkursie wzięło udział łącznie 132 uczestników. Były maski w stylu weneckim, podobizny zwierząt, postaci z bajek i bohaterów fantastycznych, projekty wykonane z kartonu, masy papierowej, gipsowej, kolorowane flamastrami, farbami, ozdabiane tkaniną, piórami, cekinami, brokatem - wszystkie zasługują na pochwałę!!! Wasza wyobraźnia i pomysłowość nie znają granic.

Dnia 28.II.2017 r. Komisja w składzie: p. Bożena Ponikiewska, p. Patrycja Łagoda i p. Aleksandra Konkol wyłoniła laureatów konkursu w trzech kategoriach wiekowych, jednocześnie przyznając wyróżnienia I stopnia i II stopnia. Przy ocenie prac brana była pod uwagę zgodność wykonanych prac z regulaminem konkursu, pomysłowość, oryginalność, różnorodność zastosowanych technik wykonania i zdobienia.

W SP5 w dniach 27/II - 3/III 2017 r. zorganizowana została wystawa pokonkursowa na I i II holu szkoły.

Wszystkim laureatom, wyróżnionym, a także uczestnikom konkursu dziękujemy i serdecznie gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do poszczególnych placówek do 8/III 2017 r.

Organizatorzy konkursu: p. Bożena Ponikiewska i p. Patrycja Łagoda - Szkoła Podstawowa nr 5 w Kołobrzegu

Notatka i zdjęcia: p. B. Ponikiewska