Dodane przez admin dnia 03 czerwiec 2018

Goście specjalni na lekcji doradztwa zawodowego - 2018

29 maja 2018 r. podczas lekcji doradztwa zawodowego dla klas VII odbyła się prezentacja oferty edukacyjnej szkoły ponadpodstawowej. Przedstawiciele Zespołu Szkół im. M. Rataja w Gościnie - Wicedyrektor Pan Waldemar Dołowy i uczniowie reprezentujący poszczególne kierunki nauki objaśniali uczniom naszej szkoły, jakie warunki trzeba spełnić, aby w przyszłości uczyć się w zawodach strażaka, żołnierza, policjanta, czy funkcjonariusza straży granicznej. Podczas prezentacji multimedialnych omówiono też zawód technika lotniskowych służb operacyjnych i technika mechanika obsługi urządzeń skrawających. Na zajęciach uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, w jaki sposób szkoła przygotowuje do pracy w służbach mundurowych, na czym polegają testy sprawnościowe i zajęcia praktyczne. Oferta Zespołu Szkól w Gościnie jest imponująca, gdyż uczniowie, mogą ukończyć naukę nie tylko ze świadectwem maturalnym, lecz również z ukończonymi kursami ratownika, sternika motorowego, sztuk walki, kursem spadochronowym czy kwalifikacjami płetwonurka. Szkoła organizuje mnóstwo zajęć dodatkowych oraz ciekawych wyjazdów. Uczniowie z daleka mogą skorzystać z zakwaterowania w internacie. Odbywają się zajęcia z pływania, spływy kajakowe, bytowania i rajdy. Cyklicznie organizowane są wyjazdy na obozy narciarskie do Szklarskiej Poręby i w Alpy do Francji. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów, szkoła bierze udział w pilotażowym Programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych Ministra Obrony Narodowej.
Informacje uzyskane podczas zajęć okazały się bardzo interesujące i wielu uczniów naszej szkoły rozważa już dziś podjęcie nauki w Zespole Szkół im. M. Rataja w Gościnie. Bardzo dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom.

Notatka: p. Lutosława Koc - Kozakowska