Dodane przez admin dnia 11 październik 2015

Próbny alarm przeciwpożarowy - 2015

8 października 2015 roku w naszej Szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy.

Próbny alarm przeciwpożarowy - 2015

Punktualnie o 8:45 zabrzmiał sygnał alarmowy trzech długich dzwonków. Uczniowie wraz ze wszystkimi pracownikami placówki opuścili teren zagrożony. Zostały sprawdzone wszystkie pomieszczenia. Pani Dyrektor odwołała alarm.
Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem, poru¬szanie się zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki.
Powiatowa Komenda Straży Pożarnej w Kołobrzegu została poinformowana o akcji.
Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.

Podstawa prawna:
• Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. z 2010 r. Nr 109, poz. 719).

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II jest przygotowana do ewakuowania placówki w razie zagrożenia.

Notatka: p. Elżbieta Leszczyńska