Dodane przez admin dnia 15 grudzień 2008

Ogólnopolski Konkurs Stypendiada Polonistyczna - 2008

Dnia 9 i 10 grudnia br. odbyła się w naszej szkole III edycja Ogólnopolskiego Konkursu - Stypendiada Polonistyczna.

Ogólnopolski Konkurs Stypendiada Polonistyczna - 2008

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza dotyczyła konkursu czytelniczego "I Ty bądź czytelny!".
Uczniowie kl. IV-VI musieli wykazać się wiedzą ze znajomości poszczególnych książek. W klasie IV książki Marii Kruger "Ucho, dynia, sto dwadzieścia pięć!"; w klasie V Kornela Makuszyńskiego "Panna z mokrą głową"; w klasie VI Hanny Ożogowskiej "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek".

Uczniowie w formie testu jednorazowego wyboru musieli zaznaczyć prawidłowe odpowiedzi. Test składał się z 20 zadań zamkniętych. Czas przeznaczony na rozwiązanie to 45 minut.

Uczniowie biorący udział w konkursie:

klasa IV

• Agata Natalia
  • Birak Joanna
  • Doroba Kinga
  • Gawrysiak Grzegorz
  • Iwańczyk Aleksandra
  • Kwiatkowska Ewa
  • Lepsza Kamil
  • Sagan Marta

klasa V
  • Kryszczak Martyna
  • Nowicka Martyna

klasa VI
  • Hycza Katarzyna
  • Królikowska Anita
  • Lepsza Paulina

Druga część konkursu "Ortograf" obejmowała wiedzę z zakresu ortografii. Test zawierał łącznie 20 zadań otwartych podzielonych na cztery części (po 5 zadań każda); część A - krzyżówka, część B - zagadki i rebusy, część C - fabryka wyrazów, część D - wesołe dyktando.

W sumie, w obu konkursach maksymalna liczba punktów do zdobycia to 50.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora 5 lutego 2009 roku.

Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu:
  • pani Elżbieta Milcarz
  • pani Anna Ziółkowska