Wizyta Parlamentu Uczniowskiego w kołobrzeskim schronisku dla bezdomnych zwierząt - 2016
Dodane przez admin dnia 31 maj 2016

W kwietniu i maju br. Parlament Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt z kołobrzeskiego schroniska „ Reks”.

Dnia 27 maja – ośmioro uczniów z klas V-VI: Marysia Hołubicka, Kacper Hoffmann, Aleksandra Musiał, Karina Belz, Ola Garczewska, Natalia Przybytkowska, Oliwier Dziekański, Nikola Stępień, a także opiekunowie Parlamentu Uczniowskiego – p. M. Korytowska, p. B. Marchal i p. Ł. Połuboczko wybrali się do schroniska oraz przekazali zebraną karmę. Wszyscy wyprowadzili na spacer psy, co było bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ zawiązały się przyjaźnie między uczniami a czworonogami.
Należy pamiętać, że takie charytatywne działania powodują wzrost empatii wśród młodych ludzi, a to przecież pozytywnie wpływa na ich rozwój psychiczny, jak również na prawidłowy poziom funkcjonowania w życiu społecznym.
Parlament Uczniowski chciałby dalej propagować ideę adopcji bezdomnych psów i kotów! Dlatego podczas pikniku szkolnego, który odbędzie się w dniu 04.06.2016 r. – uczniowie zaprezentują zdjęcia zwierząt czekających w schronisku na adopcję.

Notatka: opiekunowie Samorządu Uczniowskiego