XXXVII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje międzyszkolne - 2014
Dodane przez admin dnia 26 kwiecień 2014

16.04.2014 - w środę - w Szkole Podstawowej Nr 8 odbył się 37. konkurs z Wiedzy o Ruchu Drogowym.

Drużyna naszej szkoły w składzie Agnieszka Miściur, Daria Widawska, Anna Pietrzak, Hubert Żarski, Adrian Kamecki przygotowywała się od miesiąca lutego, gdyż ten rodzaj konkursu wymaga znajomości przepisów drogowych na wysokim poziomie i umiejętności zręcznościowych w jeździe na rowerze.

Wielu uczniów miało okazję zobaczyć na II holu, jaki rodzaj przejazdów występuje na turnieju. Ważna jest tu technika, dokładność, umiejętność poradzenia sobie ze stresem i stałość poprawnych wykonań, czyli systematyczność.

W tym roku szkolnym zmieniły się zasady turnieju. Ania, Agnieszka, Hubert, Daria, Adrian musieli zdawać podwójny sprawdzian wiadomości:
1. test zamknięty z ogólnie stosowanych zasad ruchu drogowego
2. test z „krzyżówek” - znajomość jazdy w ruchu okrężnym, na skrzyżowaniach z drogami podporządkowanymi, równorzędnymi.
3. test sprawności jazdy na rowerze.

Bardzo dobrze, bo na 3. miejscu po testach w kwalifikacjach indywidualnych była Daria W. , a Ania P. znalazła się 4. miejscu.
Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce po zliczeniu punktów za jazdę i testy wśród wszystkich szkół podstawowych. Brawo !!!
Dziękujemy panu Antoniemu, ojcu jednej z dziewczynek za pomoc i wsparcie w trakcie zawodów.
Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Notatka: p. Anna Olejnik