Dodane przez admin dnia 15 marzec 2014

Zajęcia SKS - 2014

Zajęcia SKS w Szkole Podstawowej Nr 5, są kierowane do wszystkich uczniów i pełnią rolę alternatywy do kół przedmiotowych. Program tych zajęć opiera się na dodatkowym doskonaleniu umiejętności technicznych z najbardziej popularnych sportowych gier zespołowych takich jak koszykówka, piłka nożna oraz piłka siatkowa. Uczestnictwo w zajęciach jest dobrowolne a godziny zajęć wywieszone są w gablocie szkoły znajdującej się obok sali gimnastycznej. Mimo, że nie ma obowiązku uczęszczania na SKS, dzieci bardzo chętnie przychodzą i wypełniają swój wolny czas wysiłkiem fizycznym. Jako nauczyciele wf bardzo cieszymy się, że forma prowadzonych przez nas zajęć jest atrakcyjna dla dzieci, bo to pozwala nam wnioskować, iż realizujemy swój cel, którym przede wszystkim jest wpojenie aktywnego trybu życia, który jest zbawiennym czynnikiem profilaktycznym w zwalczaniu wielu chorób cywilizacyjnych.

Notatka: p. Paweł Bohdziewicz