Dodane przez admin dnia 23 listopad 2017

Małe projekty uczniów klasy 2c - 2017

Świat, w którym obecnie się obracamy bardzo się zmienił. Absolwencie, którzy kończą szkołę powinni nie tylko posiadać szeroki zakres wiedzy, ale przede wszystkim umieć ją wykorzystać w praktyce. Dlatego tak istotne jest, już od najwcześniejszych etapów edukacji przygotowywanie uczniów do pracy twórczej, samodzielności w podejmowaniu decyzji i wyzwalanie kreatywności.
Jak wygląda to w klasie 2c?
Uczniowie cyklicznie przygotowują w tym roku szkolnym małe projekty edukacyjne o różnej tematyce. Mieli możliwość zaprezentowania takich zadań jak „Jesienny album”, „Jesień wokół nas”, „Klasowa książka kucharska”, „Polska moja Ojczyzna”.
Dzieci po otrzymaniu tematu zadania musiały same zaplanować jak zdobyć potrzebne materiały i informacje oraz gdzie ich szukać. Zasięgały informacji w książkach, albumach, Internecie… Następnie łączyły je ze sobą, samodzielnie wykonując różnorodne plansze, albumy, rysunki i ilustracje. Wykorzystywały przy tym również zdjęcia i okazy naturalne. Miały możliwość uczenia się poprzez działanie. Niełatwe okazało się zaprezentowanie swoich prac na forum klasy. Uczniowie pokonywali swoją nieśmiałość, rozwijali umiejętność wypowiadania się i argumentowania.
Małe projekty uczniów klasy 2c będą podstawą do realizacji większych przedsięwzięć.

Notatka: p. Elżbieta Kociela