Dodane przez admin dnia 18 grudzień 2014

Powiatowy konkurs czytelniczy - 2014

W związku z obchodami „Roku czytelnictwa” Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu zorganizowała w dniu 12.12.2014 r. Powiatowy konkurs czytelniczy „Zaczarowany świat bajek Charles’a Perraulta”. Wzięli w nim udział uczniowie klas III szkół podstawowych w Kołobrzegu: SP 6, SP 8, SP 9, SP Drzonowo, SP Dźwirzyno, SP Dygowo, SP Ustronie Morskie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Karolina Sagan i Weronika Stoma. Konkurs miał na celu wzbogacenie wiedzy o pisarzu i popularyzację jego twórczości. Konkurencje były zróżnicowane i zawierały: test wyboru ze znajomości życia i twórczości bajkopisarza, test wyboru dotyczący treści bajek, rozpoznawanie tytułów bajek na podstawie przytoczonych fragmentów, cytaty – odgadywanie tytułu bajki i bohatera na podstawie wybranych wypowiedzi, skojarzenia, krzyżówkę, puzzle, szyfrowankę. Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze. Uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą i dobrą znajomością tematu oraz wysokimi umiejętnościami współpracy zespołowej.

Laureatami powiatowego konkursu zostali uczniowie:
1 miejsce – Maja Gallon, Maja Skubisz – Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie,
2 miejsce – Lena Michałowska, Kaja Sola - Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim,
3 miejsce – Karolina Sagan, Weronika Stoma - Szkoła Podstawowa nr 5 w Kołobrzegu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Powiatowy konkurs czytelniczy przygotowany i przeprowadzony został przez p. Anetę Nowak, p. Jolantę Gruszczyńską i p. Aleksandrę Rosiek.

Notatka: p. Jolanta Gruszczyńska