To od nas zależy czy Polska będzie na mapie świata…. 11 listopada Święto Niepodległości - 2015
Dodane przez admin dnia 18 listopad 2015

10 listopada 2015 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Niepodległości.

Hole szkoły ozdobiono plakatami i pracami uczniów nt. Radości z odzyskania niepodległości Polski oraz informacje dotyczące II Rzeczypospolitej.
Stroje galowe uczniów z wszystkich klas przyozdobiono własnoręcznie wykonanymi biało-czerwonymi kotylionami.

Uczniowie z klasy V b, VI a i VI b przygotowali uroczysty apel w formie montażu słowno-muzycznego, który przedstawiono dla klas I-VI.

Uroczystość rozpoczęto:
- złożeniem raportu Pani Dyrektor Agnieszce Grzegorczyk-Maziarz o gotowości uczniów Szkoły Nr 5 do obchodów święta narodowego,
- odśpiewaniem hymnu narodowego

Następnie przedstawiono program artystyczny upamiętniający ważne wydarzenia z historii Polski - utratę i odzyskanie niepodległości. Obronę granic i przypomnienie potęgi dawnej Ojczyzny.
Nad przygotowaniami uroczystości czuwały p. Aldona Przybylska, p. Katarzyna Marchowiecka i p. Halina Zawada; obsługą techniczną zajął się p. Bartosz Stępień za co serdecznie dziękujemy.
Wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy za postawę patriotyczną i aktywne włączenie się w przygotowania do święta.
Szczególne podziękowania dla Rodziców i uczniów z klasy V b za przygotowanie przedstawienia i strojów do naszej uroczystości.

Notatka: p. Katarzyna Marchowiecka