Dodane przez admin dnia 15 kwiecień 2013

Festiwal Piosenki o Zdrowiu - 2013

Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu we współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Kołobrzegu informują, o kolejnej edycji Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2013.

Festiwal Piosenki o Zdrowiu - 2013

Tematyka Festiwalu Piosenki o Zdrowiu w 2013 roku ukierunkowana jest na obchody Światowego Dnia bez Tytoniu, ze szczególnym uwzględnieniem treści prozdrowotnych takich jak:

• Wpływ czynnego i biernego palenia tytoniu na zdrowie człowieka;
  • Profilaktyka chorób spowodowanych paleniem tytoniu;
  • Zdrowy styl życia bez nałogów;
  • Zachowania ryzykowne dla zdrowia( np. z uwzględnieniem innych substancji psychoaktywnych ).

Treści zawarte w tekstach piosenek powinny mieć pozytywne przesłanie i uświadamiać możliwości uniknięcia zagrożeń poprzez świadomy wybór korzystnych zachowań sprzyjających zdrowiu.

W tym roku Festiwal Piosenki o Zdrowiu uzyskał honorowy patronat:
  • Wojewody Zachodniopomorskiego;
  • W imieniu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Członka Zarządu Województwa – Anny Mieczkowskiej;
  • Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

•   Regulamin konkursu

Notatka: p. Milena Garbacz-Zatorska