Dodane przez admin dnia 11 listopad 2014

POWIATOWY KONKURS "CZYTAM, WIEM, ROZUMIEM" - 2014

30 października, o godzinie 8:00 w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs " Czytam, wiem, rozumiem".

POWIATOWY KONKURS "CZYTAM, WIEM, ROZUMIEM" - 2014

"Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy,
albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie - w każdym razie wygra..."
Henryk Sienkiewicz

Czytanie jest niezbędne w rozwoju każdego człowieka. Szczególnie młodego. Choćby dlatego, że jest to jeden z najlepszych sposobów, aby poszerzać ich doświadczenia! Książka uczy i bawi. Wprowadza w magiczny świat. Kształtuje w nas empatię. Jest swojego rodzaju terapią duszy. Relaksuje nas po trudnym dniu, ukołysze do snu, ale wprowadzi też w ekscytujący świat przygód ulubionych bohaterów.
Czytanie pomaga rozwijać umiejętności wysławiania się, wyrażania swoich myśli, ale co też ważne rozumienia innych.
Bo czyż dialog nie jest jednym z ważniejszych elementów naszego codziennego życia?

Rozumienie słowa pisanego jest tak samo ważne jak czytanie, dlatego nasza Szkoła, promuje tę formę aktywności organizując między innymi POWIATOWY KONKURS "CZYTAM, WIEM, ROZUMIEM".

30 października, o godzinie 8:00, rozpoczęło współzawodnictwo 20. uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu kołobrzeskiego.

Patronat Konkursu objęli:

• Prezydent Miasta Kołobrzeg - p. Janusz Gromek
  • Starosta Powiatu Kołobrzeskiego - p. Tomasz Tamborski
  • Wójt Gminy Siemyśl - p. Marek Dołkowski

Patronat medialny: Gazeta Kołobrzeska

Konkurs upłynął w przemiłej atmosferze. Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem kompetencji czytania ze zrozumieniem. Walka była wyrównana.

Nagrodzono trzy najlepsze osoby:
    1 miejsce: Jan Mężyński – Szkoła Podstawowa nr 3
    2 miejsce: Alicja Szczęsna – Szkoła Podstawowa nr 5
    3 miejsce: Maja Wawrzyszko – Szkoła Podstawowa nr 8

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali uczniów do konkursu i oczywiście tym, którzy wzięli w nim udział!

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Organizator:
    Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II
    p. Sylwia Kamecka, p. Elżbieta Leszczyńska, p. Ewa Smaruj

Zapraszamy do zapoznania się z relacją w "Gazecie Kołobrzeskiej":
  •   Gazeta Kołobrzeska

Notatka: p. Elżbieta Leszczyńska