Dodane przez admin dnia 07 czerwiec 2017

KONKURS EKOLOGICZNO - PLASTYCZNY „STOP WYPALANIU TRAW!” – 2017

Dnia 15 maja br. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny propagujący postawy i zachowania proekologiczne – „STOP wypalaniu traw!”. Plebiscyt na najciekawszy pod względem formy, stylu oraz treści plakat dotyczył prac wykonanych przez uczniów klas I – VI. Uczniowie wykazali się niezwykłą wrażliwością artystyczną i zdolnościami twórczymi w zakresie prac łączących zarówno sztukę wizualną, jak i językową. Komunikaty przedstawione na plakatach w sposób rzeczowy oraz czytelny dla odbiorcy uświadamiały ogrom i powagę zagrożeń, wynikających z niszczycielskiego dla środowiska i życia człowieka, procederu wypalania traw. Konkurs został zorganizowany przez opiekunów Parlamentu Uczniowskiego – p. Magdalenę Korytowską oraz p. Łukasza Połuboczko z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia.

Laureaci konkursu:
I miejsce – klasa VI a (wykonanie: Paulina Mikołajczyk)
II miejsce – klasa I c (praca zbiorowa)
III miejsce – klasa IV b (wykonanie: Piotr Mikołajczyk)

Laureaci zostali obdarowani pięknymi dyplomami i słodyczami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci gier towarzyskich – Kalambury, które stały się własnością klas, reprezentowanych przez laureatów plebiscytu.

Notatka: p. Magdalena Korytowska