Dodane przez admin dnia 13 czerwiec 2017

Święto patrona szkoły Świętego Jana Pawła II - 2017

W piątek 2 czerwca 2017r społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kołobrzegu świętowała urodziny swojego świętego patrona Świętego Jana Pawła. Uczniowie wraz z nauczycielami i Dyrekcją wzięli udział w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem w kościele Ojców Franciszkanów w Kołobrzegu.

Słowo Boże do społeczności SP5 wygłosił Ojciec Proboszcz Paweł Kaczmarski charakteryzując i wspominając postać Jana Pawła II.

Coroczne uroczystości są związane z urodzinami Karla Wojtyły, który urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach.

Jan Paweł II wielki miłośnik wszystkich dzieci mówił:
"Dziecko jest źródłem nadziei. Mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości". Castel Gandolfo, 1979r. "W codziennym trudzie, w wysiłku umysłu, woli serca - obraz dziecka pozostaje dla człowieka natchnieniem i źródłem nadziei". Nigeria, 1982r. "(...) życzę, abyście doznały w sposób szczególny miłości waszych rodziców, waszych braci i sióstr i całej rodziny. Niech ta miłość, właśnie dzięki wam, drodzy chłopcy i dziewczęta, rozszerzy się na wasze otoczenia i na cały świat. Niech ta miłość dotrze do wszystkich, którzy jej szczególnie potrzebują: zwłaszcza do cierpiących i zapomnianych. Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu." Watykan, 13 XII 1994r.

Notatka: p. Katarzyna Marchowieka