Dodane przez admin dnia 14 kwiecień 2015

Za "Stop niskiej emisji"...nagroda- 2015

26 marca br. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu podczas konferencji kończącej realizacje projektu pn. "STOP niskiej emisji - nauka poprzez realizacje programów edukacyjnych", nauczycielka naszej szkoły, p. Bożena Ponikiewska odebrała nagrodę za zajęcie II - miejsca. Głównym celem projektu było ograniczenie poziomu zanieczyszczenia powietrza i zwiększenie świadomości w zakresie ochrony środowiska. Zadaniem konkursu było opracowanie przez nauczyciela scenariusza lekcji, dotyczącego sposobu przeciwdziałania niskiej emisji oraz przeprowadzenie zajęć szkolnych w tym zakresie. Nagrodę wręczali Przewodniczący Zarządu Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, p. Waldemar Miśko oraz Dyrektor Biura Zarządu. p. Iwona Czerniec. Udział w projekcie wzięły szkoły podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne z terenu 16 województw.

•   Dyplom

Konferencja na zakończenie realizacji projektu pn. „STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizacje programów edukacyjnych”

27 marzec 2015, 15:22 (wiek: 12 dni) Kategoria: STOP niskiej emisji - nauka poprzez realizację programów edukacyjnych
    W dniu 26 marca 2015 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu odbyła się konferencja zorganizowana na zakończenie realizacji projektu pn. „STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych”.

W trakcie konferencji zostały przedstawione osiągnięte efekty realizowanego projektu oraz odbyły się dwa wystąpienia na tematy ściśle związane z projektem.

Wystąpienie na temat „Jak walczyć z niską emisją i równie niską świadomością tego, co robimy nie tylko w środowisku ale i swojemu zdrowiu” poprowadziła Pani Diana Fijałkowska z Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej, natomiast temat „Perspektywy rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce, jako alternatywa dla tradycyjnych palenisk” omówił Henryk Lubocki ze Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej.

Podczas konferencji wręczono nagrody oraz wyróżnienia laureatom konkursów pn. „Niska emisja w środowisku lokalnym”. Nagrody zostały dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
    Realizacja projektu trwała od 01.11.2013 r. do 31.03.2015 r.

Całkowity koszt projektu 747.430,00 zł, w tym dofinansowanie z:
    NFOŚiGW - 560.570,00 zł
    WFOŚiGW - 94.630,00 zł
    wkład własny Związku - 92.230,00 zł

Zapraszamy do obejrzenia relacji: parseta.org.pl

Notatka: p. Ewa Smaruj