Uroczyste podsumowanie XII Regionalnego Przeglądu Jasełek „Idą kolędnicy” - 2017
Dodane przez admin dnia 25 styczeń 2017

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu była jednym z czterech organizatorów XII Regionalnego Przeglądu Jasełek „Idą kolędnicy”. Pozostałymi organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu, Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu oraz Klub Wojskowy przy Jednostce Wojskowej nr 2117 w Kołobrzegu. Patronat Honorowy nad XII Przeglądem objęli: JE. Ksiądz Biskup Edward Dajczak, Prezydent Miasta Kołobrzeg Pan Janusz Gromek oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska- Kulesza. Celem konkursu, który odbył się w dniach 18,19 i 20 stycznia 2017 roku, było kultywowanie polskiej tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia i integracja środowisk twórczych całego regionu. W tegorocznym Przeglądzie wzięło udział aż 14 zespołów teatralnych, które w bardzo twórczy sposób - śpiewem, gestem, tańcem i słowem przenosiły widownię w malownicze i przepełnione miłością wnętrze ubogiej stajenki położonej w Betlejem. W sumie przez piękną i wielką scenę Regionalnego Centrum Kultury przewinęło się ze swoimi talentami aż 436 bardzo zdolnych uczestników oraz 35 wspaniałych opiekunów. Oczywiście wszystko, co działo się na scenie oceniane było przez niezwykle profesjonalną Radę Artystyczną, która ogłosiła swój werdykt w piątek 20 stycznia podczas uroczystej Gali w obecności zaproszonych specjalnie na tę okazję zacnych gości. Padło wiele ciepłych słów uznania dla młodych artystów i ich zatroskanych opiekunów , wszyscy zostali nagrodzeni i docenieni. Najlepszym zespołem w tym roku okazał się zespół teatralny „Czwóreczka ”ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu. Gratulujemy zwycięzcom! Nasz zespół teatralny „Piąteczka” znalazł się w zasłużonym gronie LAUREATÓW. Cieszymy się ogromnie z tego sukcesu i gratulujemy pozostałym Laureatom i Wyróżnionym zespołom oraz ich opiekunom. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim SPONSOROM, dzięki którym wszystkie zespoły mogły otrzymać nagrody. Dziękujemy z całego serca wszystkim mediom i zaangażowanym osobom, za wkład w organizację i sprawny przebieg XII Regionalnego Przeglądu Jasełek „Idą kolędnicy”. Z radością zapraszamy za rok.

Media:

koszalin.gosc.pl