Dodane przez admin dnia 12 maj 2008

Ratujemy i Uczymy Ratować

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uruchomiła Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Ratujemy i Uczymy Ratować

Fundacja WOŚP prowadzi szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Kursy skierowane są do nauczycieli nauczania zintegrowanego, którzy swoją wiedzę przekazują później uczniom. Oprócz kursu Fundacja zapewnia także materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć.

W szkoleniu wzięły udział nauczycielki z naszej szkoły: pani Anna Olejnik oraz pani Olga Sitańska-Pietrzak.

Teraz one systematycznie uczą dzieci z naszej szkoły najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.

Każde dziecko otrzymuje podręcznik do nauki pierszej pomocy.

Więcej informacji o programie: www.wosp.org.pl