Dodane przez admin dnia 20 marzec 2016

Warsztaty Wielkanocne - 2016

„Odkrycia małego dziecka są jak kamienie kosztowne –
najtrwalsze, najpewniejsze i najświetniejsze ze zdobyczy.”
Kazimierz Przerwa – Tetmajer

W Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbyły się trzydniowe warsztaty Wielkanocne. W zajęciach brali udział uczniowie z klas I-III. Celem zajęć było rozwijanie sprawność manualnej, rozbudzanie wyobraźni, poznanie różnych technik plastycznych, niestandardowych materiałów, a w szczególności czerpanie radości ze zbliżających się świąt. Dzięki zajęciom dzieci miały możliwość komunikować się ze światem w sposób niewerbalny, czego wyrazem może być każda forma twórczości.

Warsztaty miały również na celu wspomaganie kondycji ruchowej w szczególności rąk i palców (zwłaszcza przydatnej do nauki pisania) oraz przyczyniły się do poprawy motoryki całego ciała w sposób niezauważalny dla dziecka. Zajęcia tego typu uczą działania w grupie, współpracy, uwrażliwiają, kształtują własny styl, wyczucie kolorystyczne, dostarczają radości z tworzenia i wykonanych dzieł.

Dzieci malowały farbami, ozdabiały swoje prace piórami, rafią, wstążkami, koralikami, filcem itp. Zajęciom towarzyszyło dużo radości i uśmiechu w wyniku pracy powstały piękne koguty i zające Wielkanocne.

Koordynatorkami warsztatów były: Bożena Ponikiewska, Julita Adamowicz, Barbara Przychoćko.

Notatka: p. Julita Adamowicz